Alumiinium radiaatorid

Alumiinium radiaatorid on suhteliselt kiiresti võitnud usalduse ja võetud kasutusele. Nende ajalugu algab XX sajandi 80-ndatest aastatest. Tänaseks on ligi 70% kõikidest ehitistest varustatud alumiinium radiaatoritega. Endise Nõukoguse liidu alal suure osa radiaatoritest moodustasid malmradiaatorid, mis on kiirelt asendunud alumiiniumist radiaatoritega.

Al.radiaator SIRA PRIMAVERA 500mm

Alumiinium radiaatorite eelised ja puudused

  • Alumiinium – on väga kerge metall.  Alumiinium kergelt sulab ja temast on lihtne valada radiaatori elemente.
  • Teda on kerge paigaldada. Tema kuju ja kaal võimaldavad teda väga lihtsalt käsitleda.
  • Alumiinium radiaatori disain võimaldab tema paigalduse igas ruumis.
  • Teda on kerge hooldada ja pesta.  Nad on tehase poolt värvitud pulbervärviga, seega ei ole neid vaja värvida peale paigaldust.
  • Kõrge soojusväljastus. Radiaatori konstruktsioon on läbimõeldud pisiasjadeni. Ta töötab nii, et kasutada maksimaalselt palju õhu mahtu ja kütab ruumi kiiresti soojaks.
  • Mugav komplekteerida. Radiaator võib olla 2 kuni 30 ribi pikk. Lisaks saab teda varustada radiaatori ventiili ja termostaatpeaga.

Alumiinium radiaatori ribid võivad olla erineva toru ühenduste tsentri vahega. Enimlevinud on  350mm ja 500mm tsentrite vahega. Pikkuse aga saab valida ise ja muuta ribide arvu. Enamus juhtudel on tehase pakend 10 ribi. Kuid meie poes komplekteeritakse täpselt vajalik arv ribisid radiaatori kohta. Kvaliteetsete alumiinium radiaatorite ühe ribi laius on 80mm ja sügavus 95mm.

SUUR EELIS võrreldes paneelradiaatoritega – juhul kui radiaator jääb mingil põhjusel võimsuselt lahjaks on võimalik alati ribisid juurde paigaldada (teha radiaator pikemaks).

Al.radiaator SIRA PRIMAVERA 500mm

Radiaatorit valides on tuleb pidada meeles et alumiinium radiaatoreid on kaks tüüpi: maksimaalse töösurvega 6 bar ja 16 bar. Peame juhtima tähelepanu, et eriti madala hinnada alumiinium radiaatorid on mõeldud eramajades kasutamise jaoks. Sest eramajade küttesüsteemide surve ei ületa 1,5 – 2 bar. Madala hinnaga radiaatorite kaal ja veemahutavus on märkimisväärselt väiksem kui kõrgetele survetele mõeldud radiaatorid. Lisaks madalale töösurvele on ka nende võimsus väiksem.

Kui te olete otsustanud vahetada olemasolevad radiaatorid alumiinium radiaatorite vastu ja teil puudub maja või korteri projekt. Siis saate teha radiaatori ribide arvestuse ise.
Üks alumiinium radiaatori ribi kütab ära 2m² tuba lae kõrgusega 2,5m (arvestusega et küttevee temperatuur on 60C°).

Al.radiaator SIRA PRIMAVERA 500mm
Alumiinium radiaatorid ja nende tarvikud

Alumiinium radiaatori ühendamise jaoks peate koos radiaatoriga ostma:

1. Alumiinium radiaatori korkide komplekti.
2. Seinakinnitused. Arvestatakse 3 kinnitust kuni 10 ribisele radiaatorile ja 4 suuremale kui 10 ribi radiaatorile.
3. Radiaatori termostaatventiili koos termostaatpeaga ja alumise sulgventiili.

Väga tähtis on ka radiaatori ühendamise skeem

Alumiinium radiaator on võimalik ühendada torustikuga kolmel erivenal viisil.
1. Külje pealt ülevalt sisse ja sama külje pealt alt välja. Sellisel juhul saate arvestada 100% tehase poolt deklareeritud võimsusega. Sellist ühendamise viisi soovitame kasutada kuni 15 ribiste radiaatorite puhul.

Al.radiaator SIRA PRIMAVERA 500mm
Al.radiaator SIRA PRIMAVERA 500mm

2. Külje pealt ülevalt sisse ja diagonaalis teiselt poolt alt välja. Sellisel juhul radiaatori väljastatav võimsus suureneb kuni 10% ja radiaator on alati ühtlaselt soe

  1. Alt sisse ja alt välja teiselt poolt. Sellist ühendust kasutatakse kui seina peale ei ole võimalik kõrgele torusid paigaldada. Sellisel juhul peab arvestama 10% võimsuse vähenemisega.
Al.radiaator SIRA PRIMAVERA 500mm
Küsimuste korral palun kirjutage meile
Scroll to Top